Yatırım Fonlarının Lideri İş Portföy 20 yaşında

Türkiye’nin en büyük yatırım fonu ailesini yöneten, portföy yönetim sektörünün öncü kuruluşu İş Portföy 20. yılını kutluyor.

Kuruluşundan bu yana geçen 20 yılda portföy yönetim sektöründe öncü konumunu koruyan İş Portföy, Türkiye’nin ilk yatırım fonunu 1988 yılında kuran İş Bankası’ndan devraldığı mirasla tecrübesini köklü bir geçmişe dayandırıyor. 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde kurucusu ve yöneticisi olduğu en büyük yatırım fonu ailesi ile 20. yılında bir kez daha ödüle layık görülen İş Portföy, hizmet standartlarını sürekli yükseğe taşıyarak ve yatırımcılara çağdaş iş modelleriyle çözümler sunarak başarı iddiasını geleceğe taşıyor.

İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan konuya yönelik değerlendirmelerde bulunarak, şunları belirtti: “Öncelikle, iştiraki olduğumuz İş Bankası Grubu’nun etik ilkeleri ve kurum kültürünün portföy yönetimi sektöründeki yolculuğumuza daima eşlik ettiğini belirtmek isterim. Kurulduğumuz 2000 yılından bugüne güçlü iş ortaklıklarımız, sektöre öncülük eden yenilikçi ürünlerimiz ve yetkin kadromuzdan güç alıyor, yatırımcılara beklentileriyle uyumlu sürdürülebilir getiri sağlama misyonunu benimsiyoruz. Bilgiye ve uzmanlığa dayalı iş modelimiz çerçevesinde, çok yönlü araştırma sürecinde elde ettiğimiz güncel ve güvenilir analizleri, hızla ve doğru yorumlayarak katma değer yaratmayı en önemli görevimiz biliyoruz.”

Sektörde artan rekabete dikkat çeken İş Portföy Genel Müdürü Eraslan, stratejilerini belirlerken portföy yönetim sektörünü global düzeyde yakından takip ettiklerini söyledi ve şöyle devam etti: “Sektörde iş yapış şekillerini temelden değiştiren teknolojiye yatırım yaparak yatırımcı sayımızı kaliteden ve güvenilirliğimizden ödün vermeden gün geçtikçe artırıyoruz. Bu doğrultuda gerek yüz yüze gerekse dijital platformlar aracılığıyla doğru ürünlerin seçilmesine yönelik hizmetlerimize daha fazla odaklanıyor, dijital dönüşümden faydalanıyor ve reel ekonomiye dokunan çeşitlendirilmiş enstrümanlarla çağımızın çok boyutlu ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. 20. yılımızda Türkiye’nin öncü portföy yönetim şirketi olmayı sürdürüyoruz ve önceliğimize müşterilerimizin yatırımları için ilk tercihlerinin yatırım fonlarımız olmasını sağlama hedefimizi koyuyoruz.” Tevfik Eraslan, sektörün önemini ve İş Portföy’ün konumunu şu ifadelerle özetledi: “Portföy yönetim sektörünün gelişmesinin sermaye piyasalarının derinleşmesine ve ülkemizdeki finansman kaynaklarının daha verimli kullanılmasına sunacağı katkıyı önemsiyor, İş Portföy olarak gelecekte de tasarruf sahiplerinin yararını ve ülkemizin refahını bir arada gözeten yaklaşımımızla bu alanda örnek bir çabayı ortaya koyacağımıza inanıyoruz.” diyerek sözlerine devam etti.

 

Yatırım Fonlarının Lideri

TSPB 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde, Portföy Yönetim Faaliyeti kategorisinde “Yatırım Fonları Büyüklüğü Lideri- 2019” ödülünü alan İş Portföy, üst üste beşinci kez bu ödüle layık görülen kuruluş oldu.

62,1 milyar TL büyüklüğünde portföy yönetiyor

İş Portföy, farklı yatırımcı profillerine uygun yatırım stratejisine ve risk kategorisine sahip yatırım fonlarının kurucusu ve yöneticisi olarak faaliyet göstermenin yanı sıra, farklı bireysel emeklilik şirketlerinin kurucusu olduğu emeklilik fonlarını yönetirken, aynı zamanda yerli ve yabancı yatırımcılara özel tasarlanmış ve katma değeri yüksek portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunuyor. İş Portföy %18 pazar payı* ile 62,1 milyar TL büyüklüğünde varlık yönetiyor.


Hibya Haber Ajansı

Okunma